0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dobrý den, mám dotaz ohledně slevy na dani( růžový dokument sleva na poplatníka). Nemám nyní nikde podepsaný růžový dokument slevy na poplatníka, sleva na DPH. Chci popdepsat DPČ a možná jedno DPP. U DPČ vím, že do částky cca 4 500 Kč se neodvádí sociální a zdravotní pojištění . U DPP myslím je ta částka cca 12 000 Kč jestli se nepletu. Do těchto částek nemusím mít podepsanou slevu na poplatníka a nebo musím? U DPČ i DPP budou výdělky nižší než 4500 Kč či 12 000 Kč. Mám 1.stupeň invalidního důchodu. Musím jej uložit?
Děkuji.
Kovařík
0
Dobrý den, Kovaříku. Pokud máte příjmy z DPP do 10 000 Kč měsíčně, nemusíte mít podepsanou slevu na poplatníka, ale pokud byste měl příjmy nad tuto částku, je potřeba ji mít podepsanou, abyste mohl uplatnit slevu. U DPČ je to obdobné, pokud příjem nepřesáhne 4 500 Kč měsíčně, neodvádí se sociální a zdravotní pojištění, ale slevu na poplatníka je dobré mít podepsanou, pokud byste chtěl uplatnit daňové zvýhodnění. Vzhledem k tomu, že máte 1. stupeň invalidního důchodu, doporučuji konzultaci s daňovým poradcem, abyste měl jistotu, jaké povinnosti a možnosti se
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.
(c) 2026 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz