Daně
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dobrý den, chci se zeptat, když mi zaměstnavatel nedal podepsat růžový papír na roční zúčtování daně, tudíž je za mě dělat nebude, tak musím si je podat já sám, když jsem byl první 1-3 měsíc evidovaný na úřadu práce a 4-12 měsíc pod tím jedním zaměstnavatelem? Co se stane když to nepodám vůbec?
0
Dobrý den, pokud vám zaměstnavatel nedal podepsat růžový papír, znamená to, že roční zúčtování daně za vás neprovede. V takovém případě máte povinnost podat daňové přiznání sami, pokud jste měli příjmy, které podléhají zdanění. Pokud jste byli evidováni na úřadu práce, příjmy z podpory v nezaměstnanosti se do daňového přiznání nezahrnují, ale příjmy ze zaměstnání ano. Pokud daňové přiznání nepodáte, můžete čelit pokutám a dalším sankcím ze strany finančního úřadu. Doporučuji tedy daňové přiznání podat, abyste se vyhnuli problémům.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.
(c) 2026 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz