Zpět na přehled otázek

Akutní prosím - fakturace dle smlouvy

DPH

0

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 27.04.2020 Autor: Anonymní [0]

Dobré odpoledne,

ještě jednou moc prosím o radu. Máme smlouvu (s.r.o., plátce DPH) na nájem webových stránek, na základě této smlouvy byl v roce 2018 fakturován nájem na rok do 31.5.2019, pak se na to zapomnělo, smlouva je na dobu neurčitou, ale je tam uvedeno, že se mělo fakturovat měsíčně.
Slušně jsem se chtěl s klientem domluvit, že se od 1.6.2019 zapomnělo fakturovat na další rok, tedy do 31.5.2020, ale nechce o tom ani slyšet a smlouvu teď vypověděl (výpovědní lhůta 2 měsíce).
Mám nějakou šanci? Mohu teď vyfakturovat službu nájmu webu od 1.6.2019 do 31.5.2020 nebo můžu být popotahován za to, že se nefakturovalo měsíčně?

Jedna odpověď z konkurečního webu - "Podle mne smlouva je smlouva!
Můžete použít vyfakturovat teď ... §104 zák. o DPH "umožňuje" zahrnout tuto fakturu do jiného čtvrtletí, s tím, že bude doměřen úrok a muselo by se podat opravné daňové přiznání za rok 2019."

Můžu poprosit ještě o další názor? Děkuji!

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi


(c) 2020 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz