Zpět na přehled otázek

Vrácení daní při hpp a DPP

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 03.01.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den, 

Mohla bych vás poprosit o radu?

V roce 2019 jsem byla zaměstnaná na zkrácený úvazek s čistým příjmem 8000. K tomu jsem vykonávala DPP kdy byl čistý výdělek každý měsíc jiný. Od 8000 do 12000. Zde jsem podepisovala papír, že neuplatňuji slevu.

Od září 2019 jsem nastoupila na nemocenskou a v lednu 2020 na mateřskou. Můžu podat daňové přiznání zpětně? Pokud mám nárok na nějaké vrácení daní. Děkuji za odpověď

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

+2

Vloženo: 14.01.2021 Autor: Monika [1]

Pokud jste byla zaměstnaná na hpp i když na zkrácený úvazek a nepodávala jste v roce 2019 sama daňové přiznání, pak jste u zaměstnavatele musela podepsat souhlas se zpracováním tzv. ročního zúčtování (musíte podepsat do 15.2. následujícího roku). Při ročním zúčtování však musíte zaměstnavateli dodat všechny potřebné podklady. Pokud jste zaměstnavateli zapomněla dát podklady k dpp, pak tak učiňte dodatečně, slevu by Vám měli vrátit. Pokud jste však měla podat daňové přiznání a zapomněla jste přiznat některé příjmy, popř. opomněla úplně daňové přiznání podat, pak určitě podejte dodatečné daňové přiznání. Máte dvouletou lhůtu, kdy by Vám měli přeplatky ještě vrátit.

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz