Zpět na přehled otázek

Daně

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 16.03.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den, mám otázky ohledně daní pro rok 2020. 

Daňové přiznání si podávám sama,protože od ledna do července jsem byla student a měla současně 2 brigády. Od srpna už student nejsem a pracuji.

Když jsem si spočítala daně, vyšlo mi, že když si přiznám brigády dostanu zpět 12 821,-Kč a když si brigády nepřiznám, tak dostanu zpět 14 205,-Kč. 

Mé otázky zní. Jak je možné, že by mi měli vracet tolik peněz?

Jak je možné, že když si přiznám brigády z dob,kdy jsem byla student, by mi vraceli míň peněz,než když jsem pouze zaměstnanec?

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

0

Vloženo: 17.03.2021 Autor: Monika [4]

to, že vám budou vracet peníze je nejpravděpodobněji způsobené slevou na poplatníka, kterou si můžete uplatnit za celý kalendářní rok i když jste pracovala až od srpna (pokud tedy neuplatňujete nějaké další slevy nebo daňová zvýhodnění, např. úroky z úvěru, penzijní připojištění, životní pojištění apod.)

pokud při započítání brigád vychází nižší vrácení daně je zvláštní, jediné co mě napadá je, že jste byla zaměstnaná na dohodu o provedení práce a přitom jste nepodepsala prohlášení poplatníka (tzv. růžové prohlášení) a váš výdělek byl nižší než 10. tis. Kč, pak jste odváděla tzv. srážkovou daň, která už se nevrací zpět

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz