Zpět na přehled otázek

Kurz při faktuře do zahraničí

Daň z příjmu Daně DPH

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 17.03.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den, trošku se motám do fakturace služeb v cizí měně a použití kurzů.
Jde mi konkrétně o příklad, kdy byla faktura vystavená například ke dni 5.3.2021 a plnění je 28.2.2021.
Jaký kurz se použije?

Je rozdíl mezi použitím kurzu pro fakturu v režimu Reverse charge a mimo EU? Pokud ano, jak to funguje v případě fakturace do EU, jaký kurz se užije a jaký mimo ni?

Děkuji předem za radu.

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

+3

Vloženo: 17.03.2021 Autor: Monika [4]

co se týká dph, pak musíte přepočítat fakturu kurzem ke dni uskutečnění zdanitelného plnění, popř. dnem povinnosti přiznat daň pokud jste příjemcem daňového dokladu (tedy odběratelem). Den povinnosti přiznat daň upravuje ZDPH v § 21, 22, 23 odst. 3, 24 odst. 1 a 3, 24 odst. 1 a 3, 25 odst. 1, § 66 - záleží na tom o jaké plnění se jedná a podle toho použijete kurz.

Odlišné použití kurzu je pro účetnictví, kdy u přijaté faktury musíte použít kurz ke kni, kdy jste fakturu přijala


Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?
Dobrý den, děkuji, asi nerozumím uplně. Ano, jsme příjemci dokladu, odběratelem, jedná se v 99% případů o služby. zn. že v mém psaném případě se tedy použije kurz dne 28.2.? A jaká data faktury mam dát do SW? Zapsat fakturu k 5.3. nebo 28.2., aby bylo správně ? A je tedy rozdíl mezi reverse charge a třetími země v použití datumů? Děkuji za informaci, opravdu tomuto moc nerozumím.
tzn. že budete mít reálně dva kurzy, jeden pro účely účetnictví podle dne přijetí faktury a druhý den povinnosti přiznat daň, což je u služby podle § 24 dnem uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty pokud došlo k platbě předem. jak to zadáte do SW vám neřenu, jelikož každý je jiný a co se týká jak vy říkáte datumů, tak se musíte vždy řídit jednotlivými ustanoveními zákona o DPH, které jsem Vám pracně vypsala - ano je rozdíl v plnění v EU a třetími zeměmi

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz