Zpět na přehled otázek

Daňové přiznání

Daňové přiznání

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 17.03.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den, manzel společník musi mit své daňové přiznání?mohu ja uplatnovat slevu na deti a manzel pausal?dekuji

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

+2

Vloženo: 18.03.2021 Autor: Monika [4]

daň z příjmu fyzických osob se podává za každou osobu jednotlivě, pokud váš manžel vykonává funkci společníka a má za tuto funkci odměnu, pak by měl podat přiznání (pokud je i zaměstnanec a má hodnou mzdovou účetní, pak mu přiznání po dodání potřebných podkladů může udělat).

slevu na děti může uplatňovat pouze jeden z manželů, musí se mezi sebou dohodnout, většinou se to vyplatí tomu, kdo má vyšší příjmy

co se týká uplatnění výdajů paušálem, pak předpokládám, že manžel je osvč, tedy podniká, v tomto případě musí podat přiznání k dani z příjmů a zda může upatnit výdaje paušálem se musí podívat i na svoje roční příjmy:

  • 80 % z příjmů ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství a z příjmů z živnostenského podnikání řemeslného; nejvýše lze však uplatní výdaje do částky 1 600 000 Kč; uplatnit lze též u ostatních příjmů ze zemědělské výroby podle § 10,
  • 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1 200 000 Kč,
  • 40 % z jiných příjmů ze samostatné činnosti; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 800 000 Kč,
  • 30 % z příjmů z nájmu majetku zařazeného v obchodním majetku, příjmy z nájmu nemovitých věcí nebo bytů – dle § 9; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 600 000 Kč.

Kvůli vyšším limitům u všech příjmů se výdajové paušály vyplatí hlavně u příjmů do 2 milionů Kč za rok.

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz