Zpět na přehled otázek

Přefakturace ubytování v EU

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 29.02.2020 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den, náš zaměstnanec byl na služební cestě v EU. Ubytování nám fakturuje jiný český plátce (přefakturovává). Faktura je vystavena s 15% DPH.

Je to v pořádku? Když jde o ubytování z EU? Já nevím,zda ten kdo fakturoval dodavateli byl plátce, ale pořád mne to táhne k tomu, že je tady se plnění řídí §10. Nebo přemýšlím špatně. Velice Vám děkuji za názory.

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

+2

Vloženo: 29.02.2020 Autor: Anonymní [0]

přemýšlíte správně, pokud se jedná o ubytování v EU, tak místo plnění je tamtéž dle §10 ZDPH a plnění nepodléhá českému ZDPH, musí vám fakturovat bez DPH

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

(c) 2020 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz