Zpět na přehled otázek

Daňová zvýhodnění při zaměstnávání studentů

0

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 19.01.2023 Autor: Anonymní [0]
Dobrý den,

oslovuji Vás za nově vznikající VOŠ Farmářská škola, která otevírá první ročník letos v září. Mám na Vás dotaz týkající se daňového zvýhodnění při zaměstnávání studentů.

Naše studium je postavené převážně na praxi na farmách po celé ČR ale i v zahraničí. Zjistili jsme, že farmáři jakožto poskytovatelé praxe našim studentům (praxe je hlavní součást studia a zároveň budou studenti na farmě zaměstnáni po celou dobu studia na základě smlouvy o studiu) mají nárok na daňové úlevy. Těmi by měly být: 
-  Odčitatelná položka na kompenzaci výdajů spojených s poskytnutím praxe (§ 34h ZoDP)
-  Odčitatelná položka na pořízení majetku (§ 34g ZoDP).

Kromě toho by studenti mohli mít nárok na motivační příspěvek od poskytovatele praxe (v našem případě od farmáře). Ale zajímalo by mě jednak, jak je tomu v případě vyšší odborné školy a jednak v případě, že student bude zaměstnaný pouze po dobu studia a po ukončení studia, a tedy i praxe, nebud na farmě dále zaměstnán. 
Na internetu jsem mimo jiné k tomu našla vzor dohody o poskytnutí motivačního příspěvku, viz. přikládám v příloze. Je právě tento vzor pro nás použitelný? 

A můj poslední dotaz se týká zdanění studentů. V případě VOŠ mají studenti nárok na nějaké daňové úlevy? Nebo osvobození od daně z odborné praxe? 

Předem mockrát děkuji za Váš čas a za odpověď.

S pozdravem,
Věra Miadiková
Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi


Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2023 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz