Zpět na přehled otázek

Identifikovana osoba

Daňové přiznání OSVČ Sleva na poplatníka

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 18.03.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobry den,

mam zivnost v CR a mam moznost prijat zakazku v SR. Nejde teda o tuzemsku platbu. Nahlasim sa ako identifikovana osoba. Poslem suhrne hlasenie v tom mesiaci v ktorom zakazka prebehla, mesiace kde bude 0 nepodavam hlasenie. Je to vsetko spravne? Otazka ale znie meni sa moj vztah voci zuctovania na konci roka vdaka tejto zakazke? mam stale narok na slevu na poplatnika atd? alebo sa moje danove povinnosti zmenia skrz tu zakazku? Premyslam hlavne nad tym aby som sa kvoli jednorazonym malym zakazkam v stovkach korun neobrala o vyhody bez nich. Dakujem

Komentáře k otázce Co to je?
este teda ide o foto/graficku pracu

Odpovědi

+3

Vloženo: 19.03.2021 Autor: Monika [4]

to co píšete ohledně identifikované osoby je správně, tzn. že souhrnné hlášení podáte pouze v případě, kdy uskutečníte plnění, je však důležité si ještě ověřit, zda budete poskytovat službu podle § 9 odst. 1 (dle mého názoru byste např. mohla mít problém, pokud byste fotografovala na kulturní akci, kde by se poskytnutí služby řídilo podle § 10b a místo plnění by bylo v místě konání akce, tedy ve vašem případě na slovensku - pak byste se musela řídit slovenskými právními předpisy).

dalším důležitým bodem je, abyste si ověřila, zda budete službu poskytovat osobě povinné k dani, čili podnikateli, který vám musí sdělit své DIČ. pokud byste službu poskytovala fyzické osobě nepodnikateli, pak byste se opět musela řídit právními předpisy na Slovensku

v dalším vašem dotazu už si však pletete daň z příjmů a daň z přidané hodnoty. vůči daně z příjmů se nic nestane pokud se stanete identifikovanou osobou, ani kdybyste se stala plátcem dph

důležité je také potom uvědomit si, že pokud se stanete identifikovanou osobou a pořídíte např. zboží z EU budete muset odvést daň, ale už nebudete mít nárok na odpočet daně, pokud byste tyto transakce dělala ve větším objemu, bylo by lepší se stát dobrovolným plátcem dph

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?
děkuji

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz