Získané odznáčky
Zodpověděl jsem otázku Rozkoukávač Rád pomáhám Pravidelně hlasuji
Detail uživatele
Přezdívka Monika
Členem od 02.03.2020
Počet bodů 638
Úroveň Účetní veterán
Body jsou získávány za vytváření otázek a odpovědí. Také jsou získávány pokud pro otázku nebo odpověd hlasují ostatní uživatelé.
Posledních 10 uživatelem položených otázek

Uživatel zatím nepoložil žádnou otázku.

Posledních 10 uživatelem vložených odpovědí
Odpověď u otázky Sleva na dítě

Dobrý den, můj syn Miloš v červnu ukončil učňák a   v říjnu 2022 dovršil 18 let. Do daňového přiznání jako OSVČ jsem udal slevu za 10 měsíců ti do dovršení 18 let. Z finančního úřadu jsem obdržel email že mohu si syna odečíst jen 6 měsíců co studoval. Jak je to možné když byl stále nezletilí. Děkuji za odpověď 

Odpověď u otázky Tržby v platebním systému

Dobrý den,

Nevím, jestli je dotaz zpoplatněn, kdyby ano, tak ho klidně zaplatím.

Chci se zeptat prosím Vás ohledně platebního systému. V roce 2020 jsme zakoupili platební systém, jelikož jsme předpokládali, že bude povinnost pro naší živnost (stánkový obchod) vydávat účtenky. Nakonec se tato povinnost odložila na dobu neurčitou. My jsme přesto tento platební systém využívali, i když jsme se nepřihlásili na finanční úřad a naše tržby a účtenky se na finančním úřadě neevidovaly.

Vzhledem k tomu, že jsme měli platební systém „na zkoušku“, tak jsme účtenky nestornovali, účtovali jsme chybně a tyto chyby jsme následně neřešili. Na základě toho bylo naše daňové přiznání odlišné od tržeb vedené v tomto platebním systému.

Můj dotaz tedy zní: Pokud přijde kontrola z finančního úřadu, bude chtít výpis tržeb z platebního systému, nebo z naší skutečné pokladní knihy? Dále zda při zavedení povinosti EET bude finanční úřad požadovat tržby zpětně i z minulých let?

 

Děkuji mockrát za odpověď

 

Rostislav

Odpověď u otázky Sro nebo živnost

Dobrý den chci se zeptat co je výhodnější jestli sro nebo zivnost a přihlášení k DPH.

Popřípadě jaká rizika každá možnost nese.

Odpověď u otázky Příjmy OSVČ

Dobrý den.

Příjmy OSVČ pro podklady DP za 2020 se udávají z částek příjmů s DPH, nebo bez DPH?

Děkuji.

Odpověď u otázky Uleva na dite

Dobrý den

jsem od 20.8.2019 na mateřské dovolene. v únoru 2021 jse zaměstnavateli podepsala "růžový papír" Dnes mi zřejmě přišlo vráceni dani cca 2tis.Neuvědomila sem si to a příteli (OSVČ) jsem podepsala prohlášeni, že jsem za rok 2020 nepobirala ulevu na dítě. Prosím co mam teď dělat? Mam vratit zaměstnavateli ty penize?

Odpověď u otázky Daň při darování nemovitosti

Dobrý den, prosím, kdo a v jaké výši platí daně, když nemovitost, kterou jsem získala před méně než 5 lety daruji třetí osobě (ne linie přímá ani vedlejší)? Vyplatí se pak např. místo darovací smlouvy uzavřít spíš kupní smlouvu? Předem děkuji.

Odpověď u otázky Daň z prodeje

Dobrý den,

chtěla bych se u Vás informovat, kolik budu platit daň když prodávám ornou půdu, které mám ve vlastnictví více jak 15let. Pozemky jsem dostala darem. Děkuji za odpověď. Pěkný den LM

Odpověď u otázky Lze mít 2 smlouvy na HPP současně?

Dobrý den, 

ráda bych se zeptala, zda lze mít dvě smlouvy na HPP současně. Jedná se o jednu smlouvu na HPP v restauraci, která je zavřená od poloviny října. Tudíž pobírám poměrnou část platu (pod 8.000 Kč) od státu, za znemožnění pracovat kvůli pandemii. Druhou smlouvu HPP mám nyní od 1.4 v jiné restauraci. Nerada bych ale přišla o peníze z první restaurace. Lze mít vedené takto 2 smlouvy na HPP? Jedná se o stejnou činnost a náplň práce. Jen v té první restauraci mám samozřejmě odpracováno 0 hodin. 

Předem děkuji za odpověď. 

Odpověď u otázky Změna režimu a nárok na odpočet DPH - účtování

Dobrý den, prosím o radu. Firma s.r.o. dne 21.7.2020 koupila vůz (v té době neplátce). Zaúčtováno na 042/321. A vložila do majetku i s DPH 022/042. Dne 4.8. se stala plátcem DPH a nárokovala si nadměrný odpočet z vozu. Prosím, jaký bude další postu v účtování DPH a vozu? Budu účtovat na 343/648 a ponížím cenu vozu?

Moc děkuji. Markéta

Odpověď u otázky Sleva na danich

Muž je polské národnosti, v ČR nepracoval,trvalou adresu má v Polsku a pracuje v Polsku. Můžeme si oba dva vzít slevu na daních na dítě ? V Polsku jsou jiné zákony,může muž i žena. 

Posledních 5 uživatelových komentářů
Komentář k odpovědi na otázku Kurz při faktuře do zahraničí
tzn. že budete mít reálně dva kurzy, jeden pro účely účetnictví podle dne přijetí faktury a druhý den povinnosti přiznat daň, což je u služby podle § 24 dnem uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty pokud došlo k platbě předem. jak to zadáte do SW vám neřenu, jelikož každý je jiný a co se týká jak vy říkáte datumů, tak se musíte vždy řídit jednotlivými ustanoveními zákona o DPH, které jsem Vám pracně vypsala - ano je rozdíl v plnění v EU a třetími zeměmi
Komentář k odpovědi na otázku E-kniha
tak jsem zapátrala a RCH budete uplatňovat jako službu, tzn. v příznání k DPH v ř. 12
Komentář k odpovědi na otázku E-kniha
i když je to elektronická kniha, jedná se o zboží (resp. materiál když s jí dál nebudete přeprodávat)
Komentář k odpovědi na otázku Faktura s vyúčtováním služeb s DUZP minulého roku
pak je vše v naprostém pořádku. v roce 2021 rozpustíte dohadnou položku proti závazkům 389100/321 ve výši 8.000 Kč a zbývající 3.000 Kč dáte daňově do nákladů 503300/321 - jelikož jste rozdíl mezi dohadnou položkou a fakturou zjistila až v roce 2021. nárok na odpočet dph máte ještě 3 roky od duzp, takže když si dph uplatníte v únoru, tak se nic neděje. opačná situace by nastala, kdybyste např. na zálohách zaplatila více než by bylo na vyúčtované faktuře a vy byste musela dph z vyúčtované faktury vracet, pak byste musela dát fakturu do dph podle duzp uvedeného na faktuře.
Komentář k odpovědi na otázku Paušální daň...
Už jsem odpověď vložila ke správnému článku, děkuji za upozornění

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

Zajímají-li vás informace o kryptoměnách, můžete informace nalézt zde.

(c) 2024 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz