Zpět na přehled otázek

Daň z prodeje

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 13.04.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den,

chtěla bych se u Vás informovat, kolik budu platit daň když prodávám ornou půdu, které mám ve vlastnictví více jak 15let. Pozemky jsem dostala darem. Děkuji za odpověď. Pěkný den LM

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

0

Vloženo: 14.04.2021 Autor: Monika [4]

nezáleží na tom, zda jste obdržela pozemky darem, důležité je, že jste je držela ve vlastnictví více než 15 let, tudíž splníte časový test pro osvobození daně z příjmů fyzických osob podle § 4 zákona o daních z příjmů (doba držení musí být min. 10 let). žádnou daň tedy platit nebudete (daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena).

Ještě bych Vás chtěla upozornit, že pozemek by neměl být po dobu těchto deseti let zařazen do obchodního majetku. V tomto případě by se na Vás osvobození od daně z příjmů nevztahovalo.

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2021 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz