Zpět na přehled otázek

Uleva na dite

Sleva na dítě

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 13.04.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den

jsem od 20.8.2019 na mateřské dovolene. v únoru 2021 jse zaměstnavateli podepsala "růžový papír" Dnes mi zřejmě přišlo vráceni dani cca 2tis.Neuvědomila sem si to a příteli (OSVČ) jsem podepsala prohlášeni, že jsem za rok 2020 nepobirala ulevu na dítě. Prosím co mam teď dělat? Mam vratit zaměstnavateli ty penize?

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

0

Vloženo: 15.04.2021 Autor: Monika [4]

to že jste podepsala tzv. růžový papír znamená, že jste si uplatňovala na 100 % slevu na poplatníka, nezaručuje to však uplatňování daňového zvýhodnění na dítě. v tomto případě bych určitě kontaktovala zaměstnavatele zda jste si slevu na dítě uplatňovala nebo ne.

Pokud jste si slevu na dítě opravdu u zaměstnavatele v roce 2020 uplatňovala, pak je na zaměstnavateli, zda bude ochoten toto nedopatření napravit on a z dalšího vašeho příjmu vám slevu na dítě "strhne" (lze to při čerpání dovolené na kterou máte ze zákona na mateřské dovolené nárok). Pokud zaměstnavatel nebude vstřícný, pak bude muset přítel podat opravné přiznání k dani z příjmů a peníze za daňové zvýhodnění na dítě vrátit finančnímu úřadu.

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2024 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz