Zpět na přehled otázek

Tržby v platebním systému

+1

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Vloženo: 29.04.2021 Autor: Anonymní [0]

Dobrý den,

Nevím, jestli je dotaz zpoplatněn, kdyby ano, tak ho klidně zaplatím.

Chci se zeptat prosím Vás ohledně platebního systému. V roce 2020 jsme zakoupili platební systém, jelikož jsme předpokládali, že bude povinnost pro naší živnost (stánkový obchod) vydávat účtenky. Nakonec se tato povinnost odložila na dobu neurčitou. My jsme přesto tento platební systém využívali, i když jsme se nepřihlásili na finanční úřad a naše tržby a účtenky se na finančním úřadě neevidovaly.

Vzhledem k tomu, že jsme měli platební systém „na zkoušku“, tak jsme účtenky nestornovali, účtovali jsme chybně a tyto chyby jsme následně neřešili. Na základě toho bylo naše daňové přiznání odlišné od tržeb vedené v tomto platebním systému.

Můj dotaz tedy zní: Pokud přijde kontrola z finančního úřadu, bude chtít výpis tržeb z platebního systému, nebo z naší skutečné pokladní knihy? Dále zda při zavedení povinosti EET bude finanční úřad požadovat tržby zpětně i z minulých let?

 

Děkuji mockrát za odpověď

 

Rostislav

Komentáře k otázce Co to je?

Odpovědi

+1

Vloženo: 03.05.2021 Autor: Monika [4]

ohledně EET vás mohou kontrolovat pouze v případě, že máte povinnost vést EET, do té doby nic ohledně EET na finanční úřad neodesíláte

pokud přijde kontrola z fú tak bych se o EET vůbec nezmiňovala a ukázala bych puze účetnictví, pokud by na to přesto přišla řeč, pak bych určitě argumentovala tím, že jste v EET chyby nepravovali prrotože jste neměli povinnost vést EET

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Komentáře k odpovědi Co to je?

Informace na stránce vyjadřují názory uživatelů a nelze je brát jako oficiální účetní poradenství.

(c) 2024 Poraducto.cz - Online účetní poradna zdarma
Kontakt:info@poraducto.cz